Ako úspešne vyčistiť svoje telo?

Návod pre trvalú krásu & zdravie 

My ľudia sme od prírody stvorení ako dokonalé bytosti. S našou schopnosťou neustálej regenerácie by sme sa mohli dožiť 120 a viac rokov, ale praktická cesta k tomuto cieľu je omnoho zaujímavejšia než teoreticky dosiahnuteľný cieľ. Otázka znie:

Ako si udržím krásu a zdravie?

Je to jednoduchšie ako si veľa ľudí myslí a vie. V zásade si môžeme v súlade s prianím nás všetkých udržať krásu a zdravie tým, že budeme dodržiavať tri prikázania, ktoré Peter Jentschura formuloval vo svojom bestselleri zdravotnej literatúry ,, Zdravie vďaka odkysleniu a vylúčeniu škodlivín". Tri prikázania pre zdravie a krásu znejú :

 • Vyhni sa škodlivému!
 • Jedz, pi a konaj užitočne!
 • Vylučuj škodliviny!

Milióny rokov sme sa vyvíjali v súlade s prírodou a prispôsobili sme sa tomu. Živá príroda nám v hojnosti dodávala všetky vitálne a minerálne látky, ktoré potrebujeme pre našu krásu a zdravie. Škodlivé potraviny sa takmer nevyskytovali a to málo, čo sa do tela dostane, mohlo byť bez problémov zase vylúčené. Nemohli sme ani inak než žiť podľa troch prikázaní pre zdravie. Čo sa týka našej látkovej výmeny mali by sme sa podľa týchto troch prikázaní vyhýbať kyselinám a jedom a hľadať zásady resp.zásaditosť.

Krása a zdravie sú zásadité lebo naša krv je zásaditá.

Naša krv spojuje 100 miliónov buniek v našom tele do jedného zmysluplného celku. Pre svoje všestranné funkcie vyžaduje zasaditú hodnotu pH medzi 7,35 a 7,45. Jedine v tejto zásaditej konzistencii môže krv optimálne tiecť, vyživovať bunky a udržiavať organizmus v čistote.

ABR

Čo útočí na našu krásu a zdravie?

Vďaka nášmu modernému spôsobu života a stravovacím návykom je naše telo opakovane vystavované škodlivému množstvu kyselín a jedov. Vitálne látky, ktoré vyrovnávajú zásaditosť vo forme prírodných energeticky bohatých minerálnych látok a stopových prvkov sa v spracovaných koncentrovaných potravinách takmer nevyskytujú a tieto potraviny preto dodávajú telu iba veľké množstvo ,, prázdnych” kalórií.

Následujúci prehľad ukazuje niekoľko typických potravín a poživatín s nadmerným množstvom kyselín, ktoré pohlcujú vitálne látky a životné návyky, ktoré nám berú silu:

Mäso a mäsové výrobky - kyselina močová

Bravčové mäso - kyselina sírová a dusičná

Sladkosti, cukor, produkty z bielej múky - kyselina octová

Sladidlo - kyselina mravčia

Nealkoholické nápoje - kyselina fosforová

Káva, čierny čaj, červené víno - kyselina taninová

Lieky proti bolesti - kyselina acetylsalicylová

Nadmerná telesná váha - kyselina mliečna

Stres, hnev - kyselina soľná

Tri druhy civilizačných chorôb

Pokiaľ ak i len mierne klesne hodnota pH našej krvi, krv zhustne a tvoria sa v nej zhluky červených krviniek, ktoré tuhnú. To obmedzuje zásobovanie buniek kyslíkom a živinami rovnako ako odvádzanie a vylučovanie škodlivín.Kyseliny a jedy a iné škodliviny sa v tele hromadia.

Hrozí, že acidobázická rovnováha bude porušená. Acidobázická rovnováha je základ pre všetky procesy, látkové výmeny a funkcie v tele lebo napr. hormóny, enzýmy a náš imunitný systém nemôžu v príliš kyslom prostredí fungovať.

Jedným z najvyšších princípov látkovej výmeny je udržať hodnotu pH krvi a rovnováhu medzi kyselinami a zásadami na stabilnej hodnote. Na pokles hodnôt pH reaguje náš organizmus nasledujúcimi symptómami :

 1. Štrukturálne poškodenie
 2. Vylučovanie 
 3. Usadeniny

1.Štrukturálne poškodenie

Nadbytok kyselín a jedov naleptáva naše bunky, tkanivá a orgány, naše kĺby a kosti. Poleptania, ktoré je možné pozorovať, sú často sprevádzané zápalovými procesmi ako napr. zápal mandlí, zápal žalúdočnej sliznice alebo diabetes. Hrozí že kyseliny a jedy narušia našu životne dôležitú acidobázickú rovnováhu.

Naše telo sa bráni poleptaniu a poškodeniu kyselinami a jedmi,  tak že neutralizuje pomocou energeticky bohatých zásadotvorných vitálnych a minerálnych látok. Pri nadbytku kyselín a škodlivín musí naše telo vzhľadom k nedostatku minerálnych látok v modernej strave často siahnuť k svojim vlastným zásobníkom minerálnych látok popr. si ich vziať na pomoc.

2.Vylučovanie

Pri neutralizácii kyselín a jedov pomocou zásadotvorných minerálnych látok vznikajú neutrálne soli. Naše primárne vylučovacie orgány - ľadviny, črevá a pľúca - však nemôžu vylučovať ľubovoľne veľké množstvo kyselín a jedov alebo zmysluplne vytvorených neutrálnych solí.

Každý tento orgán má určitú vylučovaciu funkciu a taktiež kapacitu. Ta nemôže byť vzhľadom k existujúcemu ochrannému mechanizmu prekročená, pretože inak by došlo k poleptaniu, otrave alebo zasoleniu týchto orgánov.

Kožné problémy - aby sa tak nestalo, zosíli organizmus vylučovanie prostredníctvom pokožky, avšak tá nemá žiadny prirodzený ochranný mechanizmus. Podľa citlivosti alebo koncentrácie a podľa agresivity kyselín a jedov dochádza k nadmernému zaťažovaniu a podráždeniu pokožky.

Prejavy toho sú telesný zápach, potenie, vyrážky, akné, ekzémy, furunkly, neurodermitída, lupienka, alergie alebo otvorená noha.

Plesne - Kyslé alebo dokonca jedovaté prostredie pokožky spôsobené vylučovaním poskytuje ideálne podmienky pre vznik kožných, nechtových plesní, črevných a pošvových plesní.

Tie vznikajú pri stupňoch kyslosti medzi pH 3,5 a pH 5,5. Plesne sú následky a symptómy prekyslenia a otráveného organizmu. V prírodnom liečiteľstve sú plesne považované za ,,požieračov kyselín a jedov”. Zmiznú až vtedy keď sa upraví kyslé prostredie pokožky, ich ideálna živná pôda a to zásadotvorne zvnútra a zásadito zvonku.

3.Usadeniny - skládky

Kyseliny a jedy ktoré nemôže organizmus vylúčiť prostredníctvom ľadvín, čriev, pľúc ani kože a sliznice, neutralizuje pomocou minerálnych látok a mení ich v neutrálne soli. Pretože ani tie nemôžu vylučovať neobmedzene, musí ich viazané na vodu a tuk ukládať ako usadeniny. Tak sa u mnoho žien tvoria skládkové usadeniny vo forme celulitídy napr. na stehnách, zadku a bokoch.

U dny sa jedná o usadeniny vápniku s obsahom kyseliny močovej po dlhodobej konzumácii nadmerného množstva živočíšnych bielkovín. Ďalšie usadeniny sa môžu prejaviť ako reuma, žlčové, ľadvinové alebo močové kamene, lipomy, fibrómy a podobne.

Malé množstvo tekutín, nedostatok pohybu, zlé prekrvenie a nízka telesná teplota pozitívne ovplyvňujú ukládanie skládok. Prekyslenie sa môže prejaviť rôznym spôsobom. Pozorujte sa sami. Veľa príznakov prekyslenia a otravy sa prejaví na našej periférii, t.j. na tvári a na hlave, na pokožke a sliznici. Vypadávanie vlasov a vyrážky, potenie,svrbenie, pliesne,starecké fľaky a podobne sú neklamným znamením otravy, prekyslenia a zanesenia skládok. Hromadenie usadenín prebieha podľa hierarchie životnej dôležitosti, ktorú prebádal Peter Jentschura a Josef Lohkämper. Najskôr prebieha v tukovom tkanive, potom vo väzive a svalstve.Hneď ako sa tieto sklady naplnia, dochádza k ďalším usadeninám v kĺbnych púzdrach a ľadvinách, v močovom mechúre a žlčníku, neskôr taktiež v orgánoch a nakoniec v srdci a mozgu. Pretože máme na rukách a nohách, na kolenách a kotníkoch a taktiež na krku a v oblasti ramien nižšiu teplotu než v strede tela, hromadia sa usadeniny najskôr na týchto periférnych miestach. Soli, ktoré sa najhoršie rozpúšťajú vo vode, ako napr.močové, šťavelové a tanínové soli sa usadzujú ako prvé.

Je opäť na čase sa zaoberať tým ako si po dobu svojho života určitými návykmi, výživou, starostlivosťou o telo a štýlom života udržať zdravie a krásu dlhšie než je tomu u väčšiny ľudí. Pretože starnutie by nemalo znamenať byť chorý  dlhšie než tomu bolo u predošlých generácií, ale zostať do budúcna dlhšiu dobu krásny a zdravý.

Tvorba skládok

Minerálna látka, kyselina/jed, neutrálna soľ, tuk, voda, skládka naviazaná na vodu a tuk

Čo je stárnutie

Moderné životné a stravovacie návyky zaťažujúce našu látkovú výmenu veľkým množstvom kyselín a jedov. Tie spôsobujú poleptanie, spotrebu minerálnych látok, problémy s vylučovaním a nahromadenie usadenín. Stravujú našu krásu a zdravie, stárneme tak rýchlejšie.

Už aj mladí muži strácajú vlasy. Aj mladé dievčatá majú celulitídu. Naše starnutie je ovplyvňované poleptaním ( ako napr.diabetes), strata minerálnych látok v pokožke a vo vlasoch, v kostiach a chrupavkách, v šľachách a kĺboch. Všetky tieto zásobníky minerálnych látok sú piliermi našej krásy a zdravia. Naše starnutie je taktiež ovplyvňované problémami s vylučovaním, napr.potením, tvorbou vyrážok, atopickým ekzémom alebo akné, ako aj s rôznymi formami usadenín ako je celulitída, dna, reuma a taktiež ľadvinové a močové kamene.

Čo je krása? Čo je zdravie?

Zdravie tela znamená zbaviť bunky, tkanivá a orgány kyselín, jedov a usadenín a zároveň naplniť telesné zásobárne živinami a minerálnymi látkami. Pokiaľ budú tieto zásobárne čo možno najdlhšie nevyužité, je to najlepší predpoklad pre to , že zostaneme natrvalo zdraví a krásni.

Pokiaľ majú všetky bunky, tkanivá a orgány k dispozícii dostatočný potenciál živín, sú schopné sa nepretržite regenerovať, môžu odraziť škodlivé substancie a vylučovať.

Ako si udržím krásu a zdravie? Vyhni sa škodlivému!

Základným predpokladom pre trvalú krásu a zdravie je dôsledné obmedzenie kyselinotvorných životných návykov, vymenovaných na začiatku, ako je prílišný stres alebo prehnané športovanie, ako aj kyselinotvorná strava, napr. príliš veľa bielkovín, živočíšnych tukov, cukrov a sladkostí, kávy, cigariet,alkoholu,fast foodov a hotových jedál s veľkým obsahom prídavných látok. Najlepšie urobíte, keď sa týmto veciam vyhnete úplne a nahradíte zásadotvornou, prevážne vegetariánskou plnohodnotnou stravou. Pre zdravie a krásu potrebujeme už milióny rokov vitálne látky z rastlín.

Jedz, pi a konaj užitočne! 

Prostredníctvom prevažne plnohodnotnej vegetariánskej a tým aj zásadotvornej stravy s hojnosťou minerálnych látok, s veľkým množstvom zeleniny, trochou ovocia a omnimolekulárnymi ( všetko zahŕňajúcimi) rastlinnými potravinami môžeme zaistiť, aby zásobárne minerálnych látok v našom tele zostali dobre naplnené. Tým si na dlho udržíme krásu a zdravie. WuzelKraft je takou omnimolekulárnou potravinou, ktorá sa vyrába z veľa rastlín. Veľký počet živín v ňom obsahujúcich ďalej tejto potravine názov: latinsky omnes = všetky; všetky molekuly = omnimolekulárne. Pitím zhruba 1 litra neperlivej vody ½ - 1 litra bylinkového čaju dobre prepláchneme organizmus a vylučovacie orgány. Stres vyrovnáme meditáciou, autogénnym tréningom, čítaním dobrej knihy alebo odpočinkovou prechádzkou. Namiesto nadmerného športu nastupuje jóga, thai-chi, pilates a strečink.

Tip pre každodennú výživu  80% zásadotvorných potravín 20% kyselinotvorných potravín a požívatín

Nájdite si zdravú strednú cestu medzi kyselinami a zásadami, pretože ,,pôžitok je otázkou množstva”. Malé množstvá kyselín si môžete pri nadbytku zásad vychutnať kompenzačne. Môžete a mali by ste každý pôžitok bohatý na kyseliny vykompenzovať zásadotvornou výživou a zasaditou starostlivosťou o telo.

Zdravé ,,kompenzačné vyrovnanie”:

1 šálka kávy : 1 čajová lyžička WuzelKraftu + 1 pohár vody

malé mäsové jedlo: jedna veľká porcia zeleniny alebo šalátu

nadmerný šport: zásaditá kúpeľ celého tela

kúsok buchty: zásaditá kúpeľ nôh + 1 čajová lyžička WurzelKraftu

Vylučuj škodliviny!

Moderné civilizačné choroby môžu vzniknúť iba preto, že nám príroda dala do vienka vylučovacie orgány, ktoré nie sú schopné vylučovať ľubovoľne veľké množstvo prijímaných kyselín a jedov a nie je to možné ani s pomocou minerálnych látok v tele tvoriacich neutrálne soli. Nášmu telu neostáva žiadne východisko než je usadzovanie nevylúčených škodlivých látok. Aby sme opäť získali krásu a zdravie alebo si ich udržali, doporučujeme očistnú kúru, pri ktorej sa efektívne vylúčia kyseliny a jedy pomocou pokožky a slizníc, ktoré fungujú ako vylučovacie orgány. Tým obnovíme našu acidobázickú rovnováhu a nahromadené usadeniny sa úspešne vylúčia.

Acidobázická rovnováha - Kyselina = Zásada

Ako sa úspešne zbavím usadenín a pokiaľ možno bez problémov?

Trojskok odkyslenia tela vedie k úspešnej regenerácii.

Vyčistenie organizmu znamená odstránenie usadenín z pokožky a slizníc, z buniek, tkanív, žliaz, kĺbov a orgánov tela.Pre našu látkovú výmenu znamená toto vyčistenie v troch krokoch:

 1. Rozštiepenie skládok na jednotlivé súčasti pomocou 7x7 KräuterTee-bylinkového čaju
 2. Neutralizácia uvoľnených kyselín a jedov pomocou rastlinných vitálnych látok prípravkom WurzelKraft (neutralizované kyseliny a jedy=dobre vylúčiteľné)
 3. Vylúčenie škodlivých látok cez kožu, sliznicu, črevá a ľadviny s pomocou zásaditej starostlivosti o telo- kúpeľ so zásaditou soľou MeineBase

Starostlivou vnútornou a vonkajšou prípravou na tento ,,trojskok odkyslenia” sa vyhneme počiatočnému preťaženiu organizmu, ktorý sa pri jeho prevádzaní môže vyskytnúť (počiatočné zhoršenie stavu alebo liečebná kríza). Možno ste to už zažili pri pôste alebo odkyslení.

Na ,,trojskok odkyslenia” sa teda starostlivo pripravíme, aby sa dlhodobé usadeniny mohli úspešne a bez obtiažov rozpustiť, prejsť látkovou výmenou a vylúčiť. Táto zmysluplná príprava je o to vhodnejšia, čím je pripravovaný organizmus zamorený jedmi, usadeninami alebo čím je citlivejší. Príprava sa skladá z dvoch dôležitých opatrení:

 1. Organizmus zásobíme dostatočným množstvom zásadotvorných minerálnych látok z plnohodnotnej vegetariánskej stravy a pomocou omnimolekulárnych potravín.
 2. Zásaditou starostlivosťou o telo sa z tela vylúči čo možno najviac kyselín a jedov. Toho dosiahneme zásaditými kúpeľmi celého tela, kúpeľom nôh, zásaditými zábalmi, výplachmi apod.

Najvyšším príkazom pre vyčistenie tela je : ,,Čím je organizmus prekyslenejší, zanesenejší skládkou a citlivejší, tým starostlivejšie je potreba ho pripraviť!”

 K bodu a) Vnútorná príprava na ,,trojskok odkyslenia” je vylúčenie kyselín a jedov, ktoré sa neviazane vyskytujú v telových tekutinách môžu viesť  k hromadeniu vody, bolestiam, poteniu alebo k štrukturálnym zmenám. Tieto kyseliny a jedy je potrebné čo najdôkladnejšie vylúčiť než sa začne s rozpúšťaním ďalších kyselín a jedov z nahromadených usadenín. Aby sme dosiahli toho vylúčenia, musíme prejsť prípravnú fázu. Za tým účelom musíme zásadité a zásadotvorné optimalizovať naše vylučovacie kapacity a vylučovacie orgány. Ľadviny podporíme tým , že denne vypijeme asi tak 1 až 1 ½l neperlivej vody a ďalej pomocou omnimolekulárnych potravín. Kyseliny a jedy môžeme vylučovať iba vtedy a tak dlho , pokiaľ máme k dispozícii zásady a zásadotvorné minerálne látky. Biologicky plnohodnotná strava s veľkým obsahom zeleniny a trochou ovocia zásadotvorne podporí čreva. Pravidelný pohyb a hlboké dýchanie podporia pľúca, vďaka lepšiemu podnietia zásobovanie tela živinami a kyslíkom a vďaka lepšiemu lymfatickému prúdeniu podporia odvádzanie škodlivín. Vzhľadom k tomu, že kapacita týchto orgánov doposiaľ nepostačovala pre vylúčenie nahromadených kyselín, jedov a podobných škodlivých látok, je treba tento problém riešiť  pomocou pokožky a slizníc.

K bodu b) Vonkajšou prípravou na ,, trojskok odkyslenia” je zásaditá starostlivosť o telo s hodnotou pH zhruba od pH 8,5. Pomocou tejto zásaditosti sa efektívne optimalizuje vylučovacia funkcia pokožky a slizníc. Táto starostlivosť  o telo vychádza z čistého účinku plodovej vody budúcich mamičiek. Ta je bohata na minerály a ma optimálnu zásaditú hodnotu pH približne od pH8 - pH8,5. Pri zásaditej starostlivosti o telo resp. očiste tela vylučuje pokožka na princípe vyrovnania koncentrácie kyseliny a jedov do alkalického prostredia. Zásaditá kúpeľ tela odbúrava pokožke zaťažujúce kyseliny a jedy, predchádza jej dráždeniu a optimalizuje samočinné premasťovanie. Pokožka sa uvoľní, prečistí a hneď je zamatovo hodvábna.Ľadvinám, črevám a ostatným vylučovacím orgánom sa touto fyziologicky efektívnou cestou účinne uľaví. Pre prípravnú vonkajšiu očistu tela existuje celá rada zásaditých aplikácií : kúpeľ nôh, kúpeľ celého tela, kúpeľ rúk, paží a iných častí tela, cielené zábaly alebo obklady, výplachy, mazanie, masáže, zásadité pančuchy, zásadité návleky, inhalácie, starostlivosť o zuby.

Po niekoľkých dňoch prípravy začneme so zásaditým rozpúšťaním nahromadených usadenín, tzv.,,Trojskokom odkyslenia”.  Postup rozpustenie usadenín, Škodlivá usadenina, Energeticky spotrebovaná minerálna látka, Opätovne zaťažujúca kyselina/jed

1.krok ,,trojskoku odkyslenia” je rozpustenia škodlivých usadenín

Po prípravnej fáze následuje ako prvý krok rozštiepenie usadenín pomocou bylinkového čaju a vody. Každá obsahujúca bylina pôsobí na inú časť tela škodlivej usadeniny, ktorú následne rozštiepi na jednotlivé súčasti.Rozštiepenie usadenín je rozpustenie usadenej soli na minerálne neutralizujúcu časť (napr.vápnik) a na zbytok kyseliny alebo jedu. To znamená, že rozštiepením usadenín sa opäť prebudí k životu doposiaľ neutralizované kyseliny a jedy a môžu svojou agresivitou organizmus opäť zaťažovať. Zároveň sa taktiež uvoľní voda a tuky, ktore doposiaľ obklopovali molekuly usadenín, aby organizmu  nemohli napáchať žiadne škody. Tieto konglomeráty, skladajúce sa z usadenín, tuku a vody sú príčinou toho, že majú ľudia veľké brucho a taktiež celulitídu na bokoch a stehnách.Usadeniny sa nachádzajú tiež v črevnom a ľadvinovom tuku, alebo v podkožnom tuku na bokoch, stehnách alebo pažiach. Behom odkyslenia podporíme zmysluplne dôležité vylučovacie orgány, ľadviny a pečeň. Vedľa zvýšeného zásobovania ľadvín minerálnymi látkami je vhodný ostropestrec mariánsky a artičok ako detoxikačné rastliny a zásadité zábaly pre podporu funkcie ľadvín aby mohli vylučovacie orgány optimálne pracovať. Okrem toho pomôžeme naviac organizmu pravidelnou zásaditou očistou tela k tomu, aby čo možno najrýchlejšie a priamo vylúčil kyseliny a škodliviny prostredníctvom pokožky a sliznice čoby prídavného ventilu. Pitie bylinkového čaju začíname jednou až treťou šálkou denne. Množstvo čaju rýchlo zvýšime na ½ až 1 liter za deň a viac. Ľudia ktorí majú veľa usadenín, potrebujú paralelne k pitiu čaju tiež veľké množstvo omnimolekulárnych potravín. Veľmi doporučujeme dôslednú zásaditú starostlivosť o telo a zásaditú podporu pečene a ľadvín. Mali by ste cez den spolu s čajom piť 1 až 1 ½ litra neperlivej vody. Sprevádzajúcim pitím neperlivej vody sa riedi koncentrácia uvoľnených škodlivín a pomáha pri ich vylučovaní prostredníctvom pokožky a ľadvín. Ľadviny síce môžu  vylučovať tekutiny iba do stupňa kyslosti pH 4,4 ale vysokým stupňom zriedenia sa tejto blokácii vyhneme. Zaťažujúce látky sa tak ľahšie vylúčia a neukladajú sa opakovane v tele.

2.krok ,, trojskoku odkyslenia” je proces neutralizácie kyselín a jedov pomocou rastlinných vitálnych látok(neutralizované kyseliny a jedy = dobre vylúčiteľné)

2.krok by ste mali zahájiť zároveň s prvým krokom. Vzhľadom k prevažujúcej civilizačnej strave je žiaduca zmena z prevažne kyselinotvornej stravy na prevažne zásadotvornú výživu. Tá by mala byť bohatá na životne dôležité živiny ako sú minerály a vitamíny, rovnako ako vysoko hodnotné rastlinné bielkoviny a oleje. Biologická plnohodná strava s omnimolekulárnymi potravinami sú najlepším zdrojom pre dostatočné zásobovanie živinami. Cieleným prísunom minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov z rastlín  môžu byť v organizme neutralizované cirkulujúce kyseliny a jedy. Vezmite do úvahy, že ľadviny potrebujú zásadotvorné minerálne látky, aby mohli vylúčiť kyseliny. Štúdie preukázali, že samotná zmena stravy síce dokáže vyrovnať deficit živín a minerálov, ale nie je dostačujúca k tomu , aby opäť naplnila zásobníky minerálnych látok a živín v tele. Preto začíname rovno s novou orientáciou na biologicky plnohodnotnú stravu taktiež s prísunom omnimolekulárnych potravín, aby sme cielene neutralizovali kyseliny a jedy. Pri zvýšenej spotrebe energeticky bohatých živín, nap. u športovcov, tehotných žien, žien v prechode alebo u starších ľudí by sa mali tieto potraviny konzumovať vo väčšom množstve. U rastlinných potravín neexistuje nebezpečie predávkovania, pretože sú tieto látky dodávané do organizmu v takej podobe, v akej sa vyskytujú v prírode. Vylúčením škodlivých látok a prísunom prirodzených živín sa organizmu uľaví a posíli sa tým.

3.krok ,, trojskoku odkyslenia” je vylúčenie kyselín, jedov atd. prostredníctvom pokožky, sliznice a zároveň pomocou čriev, pečene a ľadvín.

Zásaditú starostlivosť o telo a jeho očistu  zahájime každodennými zásaditými kúpeľmi nôh v dĺžke minimálne 30 minút pri teplote zhodnej s teplotou tela alebo pomocou  zásaditých punčoch cez noc. Chodidla sú v prírodnom liečiteľstve považované za ,, pomocné ľadviny”, lebo chodidlami plnými žliaz je možné vylúčiť veľa produktov látkovej výmeny, kyseliny a jedy, ako je to vidieť u spotených nôh. Zásaditými kúpeľmi nôh a dostatočným prísunom minerálnych látok je možné problém spotených nôh veľmi rýchlo odstrániť. U kŕčových žíl sa doporučuje pre zásaditú kúpeľ nôh teplota 25 - 28 st.C. Platí základné pravidlo : Čím sú kŕčové žily väčšie, tým nižšie by mala byť teplota kúpeľa nôh.Využijte dobu strávenú pri televízii, čítaním alebo dokonca pri pracovnom stole pre zásadité kúpeľe nôh! V zime teplé a v léte studené - to je skutočne blaho pre nohy. Využijte chodidlá ako pomocné ľadviny! Zásadité punčochy sú známe z dávnej tradície už od farára Kneippa. Vtedy sa používali tieto punčochy namočené iba vo vode. V súčasnej dobe sú zdokonalené o zásaditý účinok. Aplikácia zásaditých pančúch sa hodí obzvlášť pre ľudí, ktorí majú málo času, pretože ich môžu nosiť v noci aj ako zásadité rukávy. Skládajú sa z vnútorného páru tenkých pančúch zo 100% bavlny a vonkajšieho paru hrubých  pančúch z pravej ovčej vlny.Vnútorné punčochy sa na krátku dobu ponoria do zásaditého roztoku, potom sa dôkladne vyžmýkajú a takto vĺhke natiahnu na nohy. Cez nich si dáme suché, teplé punčochy z pravej ovčej vlny. Rýchlo s nimi zaspíte a dobre sa vyspíte. Po každom použití sa vnútorné punčochy vyperú a môžu sa znova použiť.Pokiaľ máte kŕčové žily mali by ste punčochy používať podľa toho, ako sa cítite, asi tak 1 až 2 hodiny.Pančuchy by mali byť voľné pletené z čistého prírodného materiálu Nikdy by nemali byť príliš tesné. Podľa princípu zásaditých pančúch je možné prikládať aj zásadité zábaly. Tenkou látkou z bavlny alebo z ineho prírodného materiálu ponorím do zásaditého roztoku, dobre vyžmýkame a priložíme. Cez to si dáme teplú handričku, napr. z moltonu, prípadne deku. Prípadne môžete ešte použiť ohrievaciu fľašu. To platí obzvlášť pre zábaly pečene a ľadvín. Môžete aplikovať napr. zábaly kolien, krku, ľadvín, brucha alebo pečene.

Kúpať sa ako bábätko

Zásaditý kúpeľ celého tela je obzvlášť dôležitým opatrením pre účinné čistenie. Aktivuje čo možno najväčší povrch pokožky pre vylučovanie-približne 2 m2. Detská pokožka pozná už  od pôrodu zásaditú kúpeľ celého tela v plodovej vode matky, trvajúcu deväť mesiacov. Ako obzvlášť účinné sa preukázali dlhé zásadité vyluhovacie kúpele, ktoré môžu bez všetkého trvať dve až šesť hodín. Pre také kúpele by ste mali použiť adekvátne viac kúpeľovej soli, aby ste dosiahli vyššiu kapacitu pre reguláciu pH. Kefovanie v smere vylučovania znásobuje v priebehu kúpeľa vylučovací výkon pokožky. Pri zásaditých kúpeľoch nôh a celého tela sa prevádza každých 10 minút masáž kefou v smere vylučovania. Tým sa povzbudí prekrvenie pokožky, jednotlivé póry sa otvoria a vylučovacia schopnosť pokožky sa zvýši. Kefujeme v smere prstov u nôh a rúk, smerom k podpažným jamkám a do oblasti rozkroku.Pri problémoch s vylučovaním ako sú akné alebo silno podráždená pokožka tváre sa týmto partiám značne uľaví vo funkcii vylučovania tým, že sa škodliviny vylúčia napr. do zásaditého kúpeľa nôh alebo tela. V tomto prípade nerobíme zásadité aplikácie tváre.

V prípade, že je tkanivo vo veľmi zlom stave , napr. u nôh diabetikov alebo pri otvorenej nohe, v danom prípade nevykonávame  kúpeľ postihnutej nohy. Poškodenému tkanivu sa uľaví, keď vykonáme zásaditú starostlivosť u ostatných časti tela , ich vyčistenie a odkyslenie. Vylučovanie sa presmeruje a prebieha prostredníctvom zdravého tkaniva. Dodržovaním tohto celistvého konceptu môžete vďaka úspešnému vyčisteniu tela získať viac zdravia, lepšiu telesnú kondíciu  a predovšetkým vyššiu  kvalitu života.

Trojskok odkyslenia v praxi

1.Prípravná fáza

 (pokiaľ možno 1-2 týždne)

1.týždeň: denné zásadité kúpele nôh a/alebo zásadité punčochy na noc, denne 3x1 čajovú lyžičku Wurzelkraftu 

2.týždeň: 1-2 zásadité kúpele celého tela, 5-6 kúpeľov nôh a/alebo zásadité punčochy na noc denne, 3x2 lyžičky Wurzelkraftu

2.Trojskok odkyslenia

Rozpustenie usadenín: denne 1-2 šálky  7x7 bylinkového čaju zvýšiť na ½-1 litra alebo viac Neutralizácia :denne 3x2 – 3 lyžičky Wurzelkraftu

Vylučovanie: každý týždeň 2-3 zásadité kúpele celého tela, 4-5 zásaditých kúpeľov  nôh a/alebo zásadité punčochy.

Naviac doporučujeme:

 -     denne 1-1,5 litra neperlivej vody

 -     denne zásadotvornú plnohodnotnú stravu  s veľkým obsahom zeleniny a s troškou ovocia k tomu

-     pravidelný primeraný pohyb

 

Zdravie vďaka odkysleniu a vylúčeniu škodlivín

Tieto knihy predávajú úplne nové vedomosti o zdraví, chorobe a liečení. Po ich liečení sa budete pozerať na svoje telo a cestu k dlhotrvajúcemu zdraviu a kráse inými očami.

Výhradný distributor produktov P.Jentschura v ČR

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie