Lupienka

Lupienka, známa tiež ako psoriáza, je chronické autoimunitné ochorenie kože, ktoré sa prejavuje vznikom červených, ružových alebo fialových škvŕn, ktoré sú suché, svrbivé a šupinaté. Tieto oblasti sa môžu líšiť od malých lokalizovaných škvŕn až po pokrytie celého tela. Psoriáza sa vyskytuje v niekoľkých formách, z ktorých najbežnejšia je plaková psoriáza, ktorá spôsobuje suché, svrbivé, zvýšené kožné škvrny (plaky) pokryté šupinami.

Psoriáza je dlhodobé ochorenie bez známej liečby a môže byť bolestivé, narúšať spánok a sťažovať koncentráciu. Ochorenie má tendenciu prechádzať cyklami, kedy sa na niekoľko týždňov alebo mesiacov zhorší a potom na chvíľu ustúpi.

Naša zásaditá soľ MeineBase je vhodná na starostlivosť o suchú pokožku, ekzém, atopický ekzém aj psoriázu.

V zásaditom kúpeli celého tela si každá bunka tela opäť spomenie na deväť mesiacov strávených v plodovej vode spolu s prebiehajúcimi procesmi látkovej výmeny a vylučovania. Počas tejto doby vylučoval organizmus pomocou potných žliaz škodliviny a kyseliny rozpustné vo vode a pomocou mazových žliaz škodlivé látky a kyseliny rozpustné v tukoch. Dochádzalo k samopremasťovaniu pokožky a telo sa obklopilo ochrannou šupkou, ktorú pôrodné baby označujú ako maz. Toto samopremastenie pozorujú aj tí, ktorí vykonávajú zásaditý kúpeľ celého tela. Kto po pol hodine alebo celej hodine opustí kúpeľ, cíti sa ako znovuzrodený.