Gua Sha

Najpredávanejšie

Růženín
GUA SHA Ruženín
Skladom (>5 ks)
GSR2
 
€14,99
Obsdián
GUA SHA Obsidián
Skladom (>5 ks)
GSO4
 
€14,99
Nefrit
GUA SHA Nefrit
Skladom (>5 ks)
GSN1
 
€14,99
Horský křišťál
 
€14,99
4 položiek celkom
Horský křišťál
Novinka
€14,99

Horský krištáľ je jeden z najsilnejšie pôsobiacich liečivých a očisťujúcich kameňov. Drahý kameň na masáž tváre. Pomôcka na...

GSK4
Nefrit
Novinka
GUA SHA Nefrit
Skladom (>5 ks)
€14,99

Zelený nefrit podporuje liečivé energie, uvoľňuje a harmonizuje. Drahý kameň na masáž tváre. Pomôcka na starostlivosť o pleť. Plochý a hladký...

GSN1
Obsdián
Novinka
GUA SHA Obsidián
Skladom (>5 ks)
€14,99

Obsidián má upokojujúce účinky, zmierňuje stres a napätie v oblasti tváre. Drahý kameň na masáž tváre. Pomôcka na starostlivosť o pleť. Plochý a...

GSO4
Růženín
Novinka
GUA SHA Ruženín
Skladom (>5 ks)
€14,99

Ruženín je vhodný pre podráždenú a citlivú pokožku. Drahý kameň na masáž tváre. Pomôcka na starostlivosť o pleť. Plochý a hladký kameň na masáže...

GSR2
Kameň Gua Sha sa používa na masáž tváre. Pomáha spevniť kontúry, uvoľniť svalové napätie a vyhladiť vrásky. 
Stimuluje lymfu a detox tváre, čím pomáha proti opuchom.

Poznáte zázračný malý plochý kamienok, známy tiež ako nástroj gua sha? Kto sa s ním zoznámi, nemôže si vynachváliť jeho skvelé
účinky na pleť, detox tváre, tvarovanie svalov tváre a mnoho ďalších účinkov. Ale čo presne je gua sha a ako môže tak malý kameň
ponúknuť toľko kozmetických účinkov? Poďme si povedať ďalšie zaujímavé informácie o tomto poklade a o jeho starostlivosti o pleť.

Čo je Gua Sha

Technika liečebnej tvárovej masáže Gua Sha pochádza z východných ázijských kultúr a je známa už mnoho storočí. Prvýkrát bola spomenutá v texte o klasickej čínskej medicíne z roku 220 n.l. pod názvom „škrabanie nefritom“. Princípom masáže bolo prekrvenie pokožky až do začervenania. To kožu povzbudí, aby sa sama uzdravila. Dnešná masáž sa robí skôr ako „jemnejšie kĺzanie“, ktoré podporuje lymfatickú drenáž.

Výhody masáže Gua Sha

Aj keď masáž Gua Sha nie je invazívna, má pôsobivé výsledky:

  • Stimuluje krvný obeh
  • Napomáha produkcii kolagénu
  • Zjemňuje jemné linky a vrásky
  • Znižuje opuchy
  • Znižuje zápal
  • Redukuje tmavé kruhy pod očami
  • Dočasne vypína pokožku
  • Rozjasňuje pleť
  • Tvaruje svaly tváre
  • Uvoľňuje pnutie

Ako používať kameň Gua Sha

V skutočnosti neexistuje jediný univerzálny prístup k tejto masáži. Najlepšou metódou je použiť jemný tlak a aplikovať rovnomerné ťahy na koži, najlepšie v smere toku lymfy. Vďaka tomu uvidíte efekt, už po prvom použití. Lymfatické uzliny sú umiestnené pod povrchom kože. Jemná masáž stimuluje lymfatický obeh a odvod škodlivín a nadbytočnej tekutiny. Vďaka tomu zmiznú opuchy a pokožka bude dobre prekrvená a vyživená.

Ako často by ste mali vykonávať masáž Gua Sha

Na začiatku odporúčame masáž tak raz týždenne, ale frekvencia používania bude závisieť od typu pleti a tolerancii vašej pleti k tejto metóde. Akonáhle sa s ňou lepšie zoznámite môžete ju používať dvakrát až trikrát týždenne. Tak dosiahnete lepšie a trvalejšie výsledky.

Ako vykonávať masáž

Masáž je najlepšie vykonať ráno. Najprv naneste pleťový olej alebo sérum , potom vykonajte masáž. My odporúčame jemnú 11-krokovú masáž tváre podľa Dr. Petera Jentschury , ktorá je určená na čistenie hlavy. Všetkých jedenásť krokov sa vykonáva za sebou na obe strany päťkrát až sedemkrát. Pracujeme vždy krížom, teda pravou rukou na ľavej strane hlavy a tela a ľavou rukou na pravej strane. Tieto procedúry čistenia čela, tváre, krku a výstrihu, vykonávané najlepšie dvakrát až trikrát týždenne, sa mnohokrát osvedčili ako úžasne rýchly a efektívny spôsob čistenia a regenerácie pokožky a aj ako účinná podpora obnovenia rastu vlasov a odstránenia rôznych nečistôt kože. Túto masáž a ďalšie informácie o zásaditej starostlivosti o telo, odkyslení a ďalších nájdete v knihe: Zdravie vďaka odkysleniu a vylúčeniu škodlivín od autorov P. Jentschura a J. Lohkämper.

Dôležité je vykonávať masáž jemne, aby sa rozprúdila lymfa. Pokiaľ budete príliš tlačiť, tak to nebude mať ten správny efekt.

Masáž môžete vykonávať aj podľa tejto schémy:

Bezpečnostné aspekty a potenciálne vedľajšie účinky

Gua sha sa neodporúča pri ekzémoch, spáleninách od slnka alebo pri problémoch so zrážanlivosťou krvi. Pokožka môže byť po masáži ružová až červenkastá a citlivejšia na dotyk. Pokiaľ sa vykonáva správne, je gua sha bezpečná pre všetky typy pleti. Ale ako vždy s akýmikoľvek konkrétnymi obavami sa poraďte so svojím lekárom.

POZOR: Ak ste v posledných troch až štyroch týždňoch podstúpili botox tváre alebo injekcie, musíte pred zahájením gua sha počkať aspoň štyri týždne od poslednej injekcie.

Ako si vybrať nástroj Gua Sha

Kameň Gua Sha si vyberte intuitívne alebo podľa účinkov jednotlivých kameňov. Vyberať môžete aj podľa farby, ktorá je Vám sympatická. Zatiaľ čo výber typu kameňa pre gua sha nie je dôležitý a závisí iba od vašich osobných preferencií, tvar a spracovanie kameňa sú určite dôležité. Správny kameň musí byť krásne hladký a zaoblený so správne zakrivenými oblasťami. Jeho uchopenie by malo byť pohodlné, aby umožňovalo rovnomerne vykonávať ťahy na koži.

Aký olej alebo sérum použiť na masáž?

Existuje mnoho rôznych pleťových sér alebo olejov , ktoré sú ideálne na použitie masáží s gua sha. Všeobecným pravidlom je, že chcete niečo s dostatočným sklzom, ktoré vám umožnia produkt skutočne zapracovať do pokožky bez prílišného ťahania alebo preťahovania. Pokiaľ si ale nie ste istí, čo je pre vás to pravé pozrite si našu ponuku:

Pleťový olej s amarantom 15 ml

Olej určený predovšetkým pre suchú, šupinovú alebo atrofovanú pokožku. Je výborný aj pri lupienke a neurodermatitíde.

Cirkulačný olej 15 ml

Cirkulačný olej stimuluje, prekrvuje a uľavuje tkanivám tela. Vhodný pri zadržiavaní vody.

Spevňujúci tkanivový olej 15 ml

Tkanivový olej je ideálny pre všetkých, ktorí majú problémy spojené so slabým spojivovým tkanivom, napr. suchá koža, zmeny lokalizácie bolesti, citlivosť na zmeny počasia, jazvy, problémy s dutinami, svalové kŕče alebo slabý imunitný systém. Vhodný aj pri celulitíde.

TIP od Regenerujte.sk:

ReVital24 Ozonizovaný olivový olej 100 ml

Tento olej je zázračným prostriedkom proti vráskam a na starostlivosť o pokožku a jej regeneráciu. Spevňuje, vyhladzuje a posilňuje pleť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie