MAXI sada na inhalace a výplachy

€29,75 –4 %
maxi sada podzim
€29,75 –4 % €28,56
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
19.6.2024
Možnosti doručenia

Sada obsahuje:

  • parný plastový inhalátor
  • konvičku na výplachy nosa
  • zásadito-minerálnu soľ 75 g

k účinným výplachom nosa, dutín a zásaditým inhaláciám.

Detailné informácie

Doprava zadarmo
Odborné poradenstvo
rýchle dodanie

Podrobný popis

Konvička na výplachy nosa

Praktická konvička umožňuje jednoduchý a šetrný spôsob odstránenia hlienu, prachu a iných cudzích častíc z oblasti nosa. Hlavne pri nachladení, pri pobyte v prašnom prostredí a na suchú sliznicu. Pomáha tiež pri ťažkostiach s upchatým nosom pri nádche, nachladení, alergií či pri liečbe zápalu (vedľajších) nosných dutín a predstavuje prirodzenú a veľmi účinnú alternatívu k používaniu bežných nosných sprejov a kvapiek.

Použitie: Konvičku naplňte vlažnou vodou (300 ml, cca 37 °C) alebo pripraveným soľným roztokom (v predpísanom množstve vody rozpusťte 2,7 g soli MeineBase alebo kuchynskú soľ, konvičku uzavrite dlaňou a palcom a pretrepete). Nakloňte hlavu nad umývadlo a pootočte tak, že sa budete pozerať na bok, brada by mala smerovať k hrudi. Pritisnite ústie konvičky k nosnej dierke zo strany, zdvihnete konvičku mierne hore a voda začne po chvíli samovoľne pretekať nosnou dutinou a vytekať druhou nosnou dierkou von. Dýchajte voľne ústami. Keď pretečie zhruba ½ obsahu konvičky, zdvihnite hlavu a nechajte vodu z nosa samovoľne vytiecť. Postup opakujte s druhou nosnou dierkou. Jemným vysmrkaním potom odstránite ostávajúcu vodu.

Po použití konvičku dôkladne vypláchnite vodou a nechajte vyschnúť. Raz za čas je vhodné konvičku dôkladne umyť horúcou vodou, prípadne v umývačke riadu. Konvičku (ale nie odmerku) je možné tiež sterilizovať vyvarením vo vode po dobu asi 3 minút. Usadeniny soli je možné odstrániť octom.

Parný inhalátor

Používa sa pri ochorení dýchacích ciest. Pomocou inhalácie sa dostanú účinné látky až hlboko do dýchacích ciest. Doporučujeme inhalovať so zásadito-minerálnou soľou MeineBase. Môžeme pridať tiež éterické oleje alebo bylinky. Záleží na ťažkostiach. Inhalovať odporúčame aj preventívne. Pravidelná inhalácia posilňuje odolnosť dýchacích ciest, čistí a zvlhčuje sliznice. Sliznice sú potom odolnejšie proti choroboplodným zárodkom, časticiam prachu a alergénom.

Starostlivosť o výrobok: Po každom použití umyjte inhalátor teplou vodou a nechajte ho rozložený voľne vyschnúť. Je možné umývať ho v umývačke riadu, alebo sterilizovať.  Nepoužívajte abrazívne ani agresívne čistiace prostriedky.

Použitie: Vyberte inhalátor z obalu. Spodnú časť položte na rovný, tepelne odolný a pevný povrch približne vo výške jedálenského stola. Umiestnite vrchnú časť vedľa neho. Uistite sa, že odnímateľná vložka je vložená pevne a rovno v základni inhalátora. Potom buď naplňte horúcou vodou (max.90 °C) a potom pridajte inhalant (nie je súčasťou dodávky), alebo naplňte inhalátor inhalačným roztokom pripraveným k použitiu. Maximálne množstvo náplne: približne 300 ml - po značku. Potom položte vrchnú časť na spodnú časť a otáčajte ju v smere hodinových ručičiek, pokiaľ jazýčky nezapadnú na miesto. Vždy sa uistite, že je vrchná časť je pevne usadená. Následne môžete zahájiť proces inhalácie. Aby bola inhalácia, čo najpohodlnejšia môžete otáčať ústnym a nosným nástavcom podľa potreby hore alebo dole. Jednou rukou držte inhalátor pevne a druhou rukou si upravte polohu úst a nosa. Inhalátor musí byť vždy zaistený, aby z neho nevytekala žiadna horúca kvapalina. Po ukončení inhalovania nechajte inhalátor stáť aspoň 30 minút, aby kvapalina vychladla. Oddeľte hornú časť od spodnej časti otočením proti smeru hodinových ručičiek a vylejte zvyšný inhalačný roztok do umývadla. Vyčistite všetky časti inhalátora. Dodržujte pokyny k čisteniu. 

Použitie so soľou MeineBase:
Vo varnej konvici si ohrejeme potrebné množstvo vody, ktoré nalejeme do inhalátora a pridáme 1/4 lyžičky soli MeineBase a roztok zamiešame. Uzavrieme inhalátor podľa návodu a inhalujeme 3-5 minút 3-5x denne.

Použitý roztok so soľou MeineBase je možné použiť opakovane.

POZOR: Nebezpečie obarenia! Inhalátor NIE JE vhodný na použitie v mikrovlnke. Ak máte nejaké dotazy týkajúce sa použitia a inhalácie, alebo inhalačných prísad kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Prechladnutie a chrípka
Hmotnosť: 1.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: