Sada na výplachy nosu

€14,55 –4 %
Sada na výplachy nosu
€14,55 –4 % €13,96
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Sada obsahuje:

  • konvičku na výplachy nosa
  • zásadito-minerálna soľ 75 g

k účinným výplachom nosa a dutín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Praktická konvička umožňuje jednoduchý a šetrný spôsob odstránenia hlienov, prachu a iných cudzích častíc z oblasti nosa. Hlavne pri nachladení, pri pobyte v prašnom prostredí a na suchú sliznicu. Pomáha tiež pri ťažkostiach s upchatým nosom pri nádche,  nachladení, alergii či pri liečbe zápalú (vedľajších) nosných dutín a predstavuje prirodzenú a veľmi účinnú alternatívu k používaniu bežných nosných sprejov a kvapiek. 

  • jednoduché použitie
  • ideálny spoločník pri nachladení
  • na doma i na cesty

Použitie: Konvičku naplňte vlažnou vodou (300 ml, cca 37 °C) alebo pripraveným soľným roztokom (v predpísanom množstve vody rozpusťte 2,7 g soli MeineBase alebo kuchynskú soľ, konvičku uzavrite dlaňou a palcom a pretrepete). Nakloňte hlavu nad umývadlo a pootočte tak, že sa budete pozerať na bok, brada by mala smerovať k hrudi. Pritisnite ústie konvičky k nosnej dierke zo strany, zdvihnete konvičku mierne hore a voda začne po chvíli samovoľne pretekať nosnou dutinou a vytekať druhou nosnou dierkou von. Dýchajte voľne ústami. Keď pretečie zhruba ½ obsahu konvičky, zdvihnite hlavu a nechajte vodu z nosa samovoľne vytiecť. Postup opakujte s druhou nosnou dierkou. Jemným vysmrkaním potom odstránite ostávajúcu vodu.

Po použití konvičku dôkladne vypláchnite vodou a nechajte vyschnúť. Raz za čas je vhodné konvičku dôkladne umyť horúcou vodou, prípadne v umývačke riadu. Konvičku (ale nie odmerku) je možné tiež sterilizovať vyvarením vo vode po dobu asi 3 minút. Usadeniny soli je možné odstrániť octom.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Prechladnutie a chrípka
Hmotnosť: 1.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: