P. Jentschura Celulitída

ZADARMOZADARMO
P. Jentschura Celulitída
€96,82 €32,27 / 1 ks
Skladom (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
27.10.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Balíček Celulitída obsahuje následujúce produkty s 10% zľavou

 • MeineBase 1 500 g
 • WurzelKraft BIO 300 g
 • 7x7 KräuterTee BIO 50 sáčků

Táto sada Vám vystačí podľa nasledujúceho denného plánu na 4-5 týždňov.

Ráno

 • 1-2 čajovej lyžičky WurzelKraftu
 • 1-2 šálky 7x7 KräuterTee
 • zásaditá sprcha + kefovanie
 • aerobný pohyb

Cez deň

 • 2-3 čajové lyžičky WurzelKraftu
 • 2-3 šálky 7x7 KräuterTee

Večer

 • 1-2 čajové lyžičky WurzelKraftu
 • aerobný pohyb, napr.: prechádzka v parku

Každý den robte zásadité procedury so soľou MeineBase k vylúčeniu škodlivých usadenín cez pokožku:

 • 4-5 x týždenne kúpeľ chodidiel so soľou MeineBase + kefovanie
 • 1-2x týždenne celotelová kúpeľ so soľou MeineBase a pravidelným kefovaním celého tela (doba trvání 30-90 minut)
 • zásaditá sprcha, peeling so soľou MeineBase
 • zásadité návleky cez deň

Cez noc

 • zásadité punčochy a zásadité návleky nosiť tak často, ako je to len možné

+ doporučujeme Vám si tiež zakúpiť BasischeStrümpfe – zásadité punčochy

Moje celulitídna kúra

 • Bez nečistôt – bez celulitídy
 • Výživa – Pohyb
 • Chudnutie – Ošetrenie

Moderná žena

Dbá o svoju krásu a zdravie. Krásne telo a udržiavaný vonkajšok sú výrazom dobového (aktuálne) vnímania vlastnej ceny. Celulitída je avšak celkom reálny problém. Prekyselenie žalúdka vplyvom zlého stravovania, stres, prejedanie sa, nedostatočný príjem tekutín, nedostatok pohybu a nadmerná svalová záťaž sú považované za pôvodcu celulitídy. Následkom je, že žena sa v pravom zmysle „okyslí“ a zanesie. Výsledkom tohoto zanesenia je celulitída.

Pôvod kyselín

 • Mäso a mäsové produkty – kyselina močová
 • Bravčové mäso – kyselina sírová a kyselina dusičná
 • Cukrovinky, cukor, produkty z bielej múky – kyselina octová
 • Sladidlá – kyselina mravčia
 • Nealkoholické nápoje (sladené) – kyselina fosforečná
 • Káva, čierny čaj, červené víno – kyselina tříslová
 • Lieky mierniace bolesť (analgetika) – kyselina acetylosalicylová
 • Nadmerné preťaženie svalov – kyselina mliečna
 • Nedostatok pohybu – kyselina uhličitá
 • Stres, zlosť – kyselina soľná

Čo je celulitída? Zanesenie!

Čo pomôže? Detoxikácia!

Nadbytok kyselín a škodlivých látok musí organizmus pomocou minerálnych látok premeniť na neutrálne soli. Keď sa vyskytuje v tele viac solí než sú ľadviny a črevá schopné vylúčiť, skladujú sa, viažu sa na vodu a tuk ako prebytok nečistôt - skládky. Celulitídne tkanivo je od prírody skladovacie tkanivo, vzniká po zakyslení už u mladých žien na stehnách, zadočku, bruchu, bokoch a na pažiach.

Úspešné čistenie a regenerácia zakyslených celulitídnych tkanív sa skláda zo 4 pilierov:

 Pilier 1: zásadotvorná strava

 Pilier 2: aerobný pohyb bez preťažovania svalov

 Pilier 3: odkyslenie

 Pilier 4: ošetrenie postihnutých partií v kozmetickom salóne. (salóny ponúkajú ošetrenie celulitídy podľa P.Jentschury nájdete na www.regenerujte.cz)

Počas Mojej CelluliteKur musia byť tieto štyri prostriedky dôsledne prevádzané, aby bola celulitída spoľahlivo a zaručene odstranená.

Moja CelluliteKur se zameriava na odstranenie celulitídy z najčastejšie postihnutých partií – stehna, zadoček, bruško, boky a paže. Normálna hrúbka kožnej riasy u zdravej ženy je 2-4 mm tučná.

1. pilier

Zásadotvorná strava

Zmena stravy pomáha trvalo odstrániť celulitídu. Na základe nízkeho príjmu kyselín je zamedzené ich ukládanie do tkanív. Látková výmena a tkanivá sú vďaka prírodným vitálnym látkam a cenným potravinám posilnené.

Meine CelluliteKur doporučuje zásaditú, plnohodnotnú, vegetariánsku stravu, ktorá obsahuje vysoký podiel surovej zeleniny a ovocia a celomolekulovú rastlinnú potravinu. Nazýváme ju celomolekulová, pretože to v 100 rastlinách obsahuje všetky minerály, vitamíny a rastlinné látky, ktoré nám dala príroda k dispozícii. Zvýšený príjem životne dôležitých vitálnych látok zachycuje prebytok kyselín a škodlivín, než se usadí v tele. Naviac môžeme vyrovnať prípadný deficit minerálnych látok a vitamínov. Zosílené zásobovanie minerálnými látkami je veľmi dôležité behom „Meine CelluliteKur“ nielen ako podpora látkovej výmeny, ale tiež účinná a potrebná podpora ľadvín pri vylučovaní škodlivín.

Tkanivá postihnuté celulitídou budú prečištené a posílené a dôjde k obnoveniu vlastných zásob minerálnych látok v pleti, vlasoch, nechtoch a kostiach.

Denný príjem tekutín od ½ – 1 litru 7x7 KräuterTee – bylinného čaju a od 1 – 1½ litru čistej vody. Konzumácia cukrov a sladkostí by mala byť behom kúry veľmi obmedzená.

Zásadotvorné, ľahko stráviteľné a veľmi chutné raňajky môžu byť pšeno-pohanková kaša s ovocím, oriešky apod. podľa chuti. Prevažne rastlinná strava pomáha znižovať celkový kalorický príjem a množstvo tukov.

Keď naša strava neobsahuje kyseliny a škodlivé látky, ktoré se uskladňujú v tkanivách, dochádza k posilneniu látkovej výmeny. Vďaka prírodným vitálnym látkam, ktoré pomáhajú zosilňovať látkovú výmenu je celulitída trvale odstranená.

Strava – zásadotvorná plnohodnotná-vegetariánska, ktorú doporučujeme, obsahuje vysoký podiel čerstvej zeleniny, ovocia a čerstvých ovocných a zeleninových štiav rovnako ako rastlinné potraviny – celomolekulové. Zvýšený prísun životne dôležitých výživných a vitálnych látok zachycujú nadbytok kyselín a škodlivých látok Dodatočne môžu vyrovnať prípadný deficit minerálnych látok a vitamínov. Tkanivo postihnuté celulitídou bude opäť posilnené a telu vlastné minerálne zásoby v pleti, vlasuch, nechtoch, chrupavkách a kostiach môžu byť opäť obnovené.

Prevažne rastlinná strava vedie k celkovému zníženiu príjmu tukov a kalórií. Vedľa profesionálneho ošetrenia celulitídy často výrazne podporuje výsledok zníženia váhy.

2. pilier

Pohyb bez preťaženia

Zanesené a zle prekrvené tkanivá sú nesprávnou látkovou výmenou – to je celulitída.

Vďaka cielenému aerobnému svalovému tréningu bude povzbudené prekrvenie a látkova výmena v tkanivách. To taktiež urýchli zníženie váhy a regeneráciu tkanív postihnutých celulitídou. Taktiež sa zlepší stav podielu svaloviny a tuku v tele. Podiel svaloviny „paliče kalorií“ vzrastú a podiel tuku klesne.

Pri športe je dôležité, nebyť bez dychu a kyslíka. Rovnako ako nesmú byť jednotlivé skupiny svalov preťažené. Vďaka preťažovaniu svalov dôjde k nedostatku kyslíku a vytvorí sa nadmiera kyseliny mliečnej.Tkanivo se prekyselí a dôjde k pribúdaniu hmotnosti. Preto napríklad vysoko výkonné športovkyne kvôli prílišnemu športovaniu majú tiež celulitídu! Tu hovorím o celulitíde spôsobenej kyselinou mliečnou.

Pri CelluliteKur doporučujeme aerobné športové aktivity, špeciálne cvičebné programy na. posilnenie svalov a väzivové tkanivá problematických partií.

Súčásťou programu môžu byť tiež iné druhy športu, ako dlhá chôdza a jazda na bycikli.

Peter Jentschura má pre šport 2 prikázania, ktoré znejú: „Pred ním zásadito mineralizovať!“ „Po ňom zásadito odkysliť!“

3. pilier

Zásadité chudnutie

Ako doporučené prostriedky k chudnutiu ponúkame k domácemu ošetreniu využívať zásaditú telovú starostlivosť vo forme kúpeľa celého tela a chodidiel, zásadité obklady a zásadité punčochy. Hodnota pH okolo 8,5 urýchľuje vďaka vyrovnaniu koncentrácie vylučovania zaťažujúcich jedov, škodlivín a kyselín cez pleť a sliznicu.

Dôležité je pravidelné použitie zásaditých kúpeľov s teplotou 36°-38°C. Snažte se dosiahnuť nejmenej 3 kúpele chodidiel týždne v dĺžke trvania 30-90 minut. Optimálne je robiť túto kúpeľ každý deň. Rozumné je ich doplniť dvoma kúpeľami celotelovými alebo sedacími týždenne.

Na miesto kúpeľa chodidiel môžeme tiež na noc navliecť zásadité punčochy. Vnútorné punčochy sa položia do nálevu (1 litr vody s 1 vrchovatou malou lyžičkou soli). Potom sa punčochy silno vyžmýkajú, navlečú a pretiahnu vonkajšimi vlnenými punčochami. Zásadité punčochy sú nielen vynikajúci podporný prostriedok pri odkyslení ale taktiež sa starajú o odpočinok v priebehu spánku.

Dodatočné parametre

Kategória: Darčekové sady
Hmotnosť: 2.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: