Dezodorant

Dezodorant je kozmetický výrobok, ktorý sa aplikuje na telo, najmä do podpazušia, a ktorého hlavným účelom je obmedzenie telesného pachu spôsobovaného bakteriálnym rozkladom potu. Existujú rôzne typy dezodorantov, vrátane antiperspirantov, ktoré okrem neutralizácie pachu taktiež znižujú produkciu potu určitými časťami tela.

Antiperspiranty často obsahujú zlúčeniny hliníka, ako je alumínium chlorohydrát, ktoré pomáhajú regulovať potenie. Niektoré dezodoranty môžu obsahovať aj antibakteriálne zložky, ako je striebro, na zvýšenie ich účinnosti. Je dôležité si byť vedomý možných zdravotných rizík spojených s niektorými zložkami v antiperspirantoch, ako sú zlúčeniny hliníka a parabény, ktoré sú niekedy spájané s rizikom rakoviny.

Skvelou alternatívou k týmto antiperspirantom je tzv. zásaditý dezodorant - trochu zásadité soli votrieme do umytých, vlhkých podpažných jamiek a necháme uschnúť. Odporúča sa aj na pleseň na nechtoch na rukách aj nohách.

Poprípade je vhodné využiť aj zásadité podpažné vankúšiky, ktoré pomáhajú prirodzeným spôsobom pri nepríjemnom nadmernom potení. Prináša dlho očakávanú slobodu od potenia a stresu a starajú sa o istejšie vystupovanie v zamestnaní, vo voľnom čase a počas športu. Zásadité vankúšiky je možné cez deň použiť podľa individuálnych potrieb – ako suché alebo navlhčené v roztoku s MeineBase. Na noc odporúčame zásadité vankúšiky namočiť do roztoku a nosiť pod odevom na spanie. Podľa potreby môžete vankúšiky cez deň aj v noci opäť namočiť alebo vymeniť.