Gél do umývačky riadu z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou (fľaša 1 l + darček)

€7,77 €7,77 / 1 l
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Gél do umývačky riadu so zvýšeným obsahom extraktu z mydlových orechov účinne odstraňuje nečistoty. Novo je použitý prírodný tenzid, ktorý výborne odmasťuje a jedlá sóda prispieva k odstráneniu zaschnutých zvyškov jedla. Gél je nedráždivý a šetrný k prírodnému prostrediu. Jemne vonia vďaka pridanej BIO pomarančovej silike.

Pre dokonalý výsledok umývania s týmto gélom je nevyhnutné presné zistenie hodnoty tvrdosti vody, nastavenie tvrdosti vody pri umývačke podľa návodu konkrétneho výrobcu a použitie regeneračnej soli.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je to a ako to funguje

Gél do umývačky so zdokonaleným umývacím výkonom a zároveň maximálne šetrným zložením je ideálnym riešením, pokiaľ:

  • chcete umývať už pri 40 °C

Výrobok je vďaka svojmu zloženiu účinný už od tejto teploty.

  • je pre vás prírodné zloženie prostriedkov, ktoré denne používate prioritou


98% zložiek gélu získavame v prírode. Je skvelým variantom pre vás, ktorým na zložení umývacích prostriedkov naozaj záleží. Účinná receptúra ​​je opretá o extrakt z mydlových orechov. Mydlové orechy obsahujú saponín, 100% prírodný tenzid, ktorý na seba ľahko viaže nečistoty. Pridali sme navyše úplne nový tenzid alkylpolyglukozid, ktorý sa vyrába zo škrobov a olejov.

  • hľadáte vegánske prostriedky

Gél sme vyvinuli na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Vyberáme prednostne rastlinné zložky.

  • dávate prednosť prostriedkom bez syntetických parfumov.

Gél pre jemné ovonenie obsahuje iba BIO pomarančovú silicu. Získava sa lisovaním z oplodia zrelých sicílskych pomarančov. Silica prirodzene odmasťuje a neutralizuje nežiaduce pachy.

  • chcete sa o svoj domov starať udržateľným spôsobom

Gél sa v prírode ľahko odbúrava. Spĺňa prísne kritériá najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Na čo sa používa

  • Na umývanie riadu v umývačke
  • Pre všetky typy domácich umývačiek

Ako sa používa

Do zásobníka umývačky nalejte 25 ml prípravku (asi 3/4 uzáveru fľaše).

Pri silne znečistenom riade:

  • Dávkujte celý uzáver fľaše
  • Pridajte lyžicu Odstraňovača vodného kameňa – kyseliny citrónovej, ktorá zbaví umývačku vodného kameňa
  • Účinky gélu zosilnia aj Bika – jedlá sóda, ktorá zbaví umývačku tiež prípadného zápachu

Prečo gél na riad neobsahuje rovno 100 % prírodných surovín?

Gél novo obsahuje chelatačné činidlo. Pomáha zmäkčiť vodu a odstrániť rôzne nežiaduce zlúčeniny. Táto látka je z 85 % prírodného pôvodu a je ďalej chemicky upravená, aby bola čo najviac účinná. Vďaka tomu dokáže okrem iónov Ca2+ a Mg2+ (hlavné zlúčeniny spôsobujúce tvrdosť vody) odstrániť aj ióny Cu2+, Fe2+, Fe3+, Mn2+ a Zn2+. Tieto ióny znehodnocujú vzhľad, chuť, pach a farbu vody (železo farbí do hrdzava, mangán hnedo až čierno). Použité chelatačné činidlo je plne odbúrateľné a nahrádza menej účinné činidlo EDDS.

Možno vám vŕta hlavou

Akú teplotu vody nastaviť?

Pokiaľ používate prostriedky do umývačky, ktoré neobsahujú enzýmy – ako tie od TIERRA VERDE – nastavte teplotu aspoň na 40 °C. Platí tu to isté, čo pri praní: ekologický dopad zvýšenia teploty oproti dopadu používania syntetických a toxických prostriedkov považujeme za výrazne prijateľnejší. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané pri práčke, kde zvýšenie teploty o 10 °C znamená pri jednom praní náklady vyššie o 70 halierov.

Čo spôsobuje biely povlak na riad a ako sa ho zbaviť?

Obliečky spôsobujú usadené minerály z vody. Je vhodné používať Leštidlo do umývačky riadu, pravidelne dopĺňať Regeneračnú soľ do umývačky riadu a čistiť filter aj celú umývačku. Pokiaľ na nádobe biely povlak napriek tomu zostáva, znamená to, že je voda príliš tvrdá a zvyšky vápnika a horčíka sa usadzujú na riade a vnútorných častiach umývačky. V tom prípade je nevyhnutné správne nastaviť hodnotu tvrdosti vody na spotrebiči. Na zistenie hodnoty tvrdosti vody a na následné presné nastavenie umývačky (podľa tabuľky tvrdosti vody v návode na umývačku) je možné použiť Testovací pásik na určenie tvrdosti vody alebo pomôže miestna vodáreň či poskytovateľ vody.

Ako čistiť umývačku riadu?

Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je treba tento spotrebič pravidelne čistiť. Frekvencia čistenia odvoďte podľa toho, ako často umývačku používate, ako máte tvrdú vodu a ako znečistený riad v umývačke najčastejšie umývate. Podľa toho umývačku čistite – môže to byť 1x mesačne alebo aj 1x za týždeň. Nezabudnite čistiť filter umývačky. Vyberte ho z prístroja, utrite suchou utierkou (prípadne prepláchnite v horúcom vodnom kúpeli s rozpusteným prostriedkom Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka). Veľký vplyv na kvalitu umývania má čistota ramien umývačky. Raz za čas ich vyberte a prepláchnite vodou pod tlakom. V kúpeľni odskrutkujte sprchovú hlavicu a do otvoru ramien pustite silný prúd vody (budete sa čudovať, čo všetko sa v nich nachádza, znemožňuje prietok vody a bráni skutočne kvalitnému umývaniu). Na celkové vyčistenie umývačky použite Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka a Odstraňovač vodného kameňa. Nasypte polievkovú lyžicu každého prostriedku na dno umývačky a bez riadu ju zapnite na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Ak prechádzam z konvenčných prostriedkov do umývačky na environmentálne prostriedky, ako to mám riešiť?

Najprv sa pochváľte. Robíte vynikajúci krok pre seba aj pre našu planétu. Začnite vyčistením umývačky. Nezabudnite do zásobníka doplniť Leštidlo do umývačky riadu a skontrolovať, či vo vašej umývačke nedošla Regeneračná soľ do umývačky riadu.

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky na umývanie riadu
Hmotnosť: 1.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: