Gaia Pads – slipové vložky – fialová (4 ks)

€9,95 €2,49 / 1 ks
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Prateľná biobavlnená vložka s krídelkami na použitie s menštruačným kalíškom alebo na každodenné použitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Súprava štyroch látkových slipových vložiek vhodných ako dodatočná poistka k menštruačnému kalíšku Gaia Cup. Materiál vložiek vylepšujeme, bambusové froté sme nahradili biobavlneným zamatom. Na bielizeň pripevnite pomocou patentných gombíkov, vzorovanou časťou nadol. Meňte podľa potreby.

Údržba látkových vložiek: Po použití je vhodné vložku namočiť do studenej vody. Ak to nie je možné, uschovajte ju do nepremokavého, ale priedušného vrecka. Na prípadné škvrny použite žlčové mydlo. Perte do 60 ° C. Teplota 60 ° C je dosť vysoká na to, aby zlikvidovala väčšinu baktérií.

Rozmery: dĺžka 17 cm, šírka 13,5 cm, šírka po zapnutí vložky 5,5 cm. Rozmery sa môžu líšiť o pol centimetra. Ide o ručnú prácu.

Ušité v Indii.

PREČO BIOBAVLNA ? Konvenčné pestovanie bavlny a výroba bavlnených odevov majú negatívny vplyv na životné prostredie aj poľnohospodárov a robotníkov, ktorých textilný priemysel živí. Polia bavlníka zaberajú necelé 3 % obrábanej pôdy na svete, ale spotrebujú približne 25 % všetkých insekticídov a 10 % všetkých herbicídov. Pri pestovaní bavlny sa masívne používajú chemické látky, ktoré sú zakázané v potravinárskej výrobe. Bavlna je jednou z najviac geneticky modifikovaných rastlín, hlavne preto, aby znášala nadpriemerné dávky chemikálií. Na výrobu jedného trička a jedných riflí sa spotrebuje približne pol kila pesticídov a syntetických hnojív. Pri pestovaní a výrobe biobavlny je zakázané používať toxické chemické látky, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych robotníkov a poškodzujú životné prostredie, aj geneticky modifikované organizmy.. Certifikované farmy sa usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou. Biobavlna na rozdiel od konvenčne pestovanej bavlny nespôsobuje alergické reakcie. Preto je vhodná pre deti, alergikov, ekzematikov a osoby s citlivou pokožkou.

CERTIFIKÁCIA Naše biobavlnené produkty spĺňajú vysoké štandardy medzinárodnej organizácie GOTS. Pestovanie biobavlny je sledované a kontrolované od semienka až po konečné spracovanie látky vrátane šitia. Inšpektori dohliadajú aj na sociálne podmienky robotníkov (video o pestovaní a výrobe biobavlny).

Dodatočné parametre

Kategória: Dámska hygiena
Hmotnosť: 0.05 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: