Gaia Cup – menštruačný kalíšok L

€21,19
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
30.9.2022

Menštruačný kalíšok z lekárskeho silikónu. Jednoduché používanie, dlhá životnosť. Pohodlný a spoľahlivý, perfektné riešenie pre všetky druhy športov a voľnočasových aktivít. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok je:

Ekologický - nevytvára sa zbytočný odpad hygienických pomôcok na jedno použitie.

Priaznivý pre zdravie - nevznikajú alergie, nie sú známe prípady vzniku syndrómu toxického šoku, nespôsobuje zápaly, nevysušuje sliznice, neovplyvňuje vaginálne prostredie.

Šetrí vaše zdravie. Používaním kalíška Gaia Cup uchránite svoje telo od nepriaznivých vplyvov chemických látok, ktoré sa nachádzajú v bežných chlórom bielených vložkách a predovšetkým v tampónoch. Gaia Cup nespôsobuje syndróm toxického šoku (TSS) ako tampóny.

Šetrí vaše peniaze. S kalíškom Gaia Cup už nebudete musieť minúť ani korunu na vložky a tampóny. Skúste si spočítať, koľko za vložky či tampóny celkovo utratíte za celých tých asi 40 rokov menštruačného cyklu.

Šetrí životné prostredie .S kalíškom Gaia Cup už nikdy nebudete musieť vložky ani tampóny vyhadzovať do odpadkov. Viete si predstaviť, akú veľkú kopu nerozložiteľnej a nerecyklovateľnej buničiny preloženú plastami používaním kalíška Gaia Cup proste nevytvoríte?

Rozmery:

 • Veľkosť S – pre dievčatá a ženy do 25 rokov, ktoré zatiaľ nerodili
  vonkajší priemer 38,5 mm
  dĺžka 50 mm bez stopky
  dĺžka stopky 10 mm mäkší ako L
  objem 20 ml (po bočné dierky) / 23 ml (po okraj)

 • Veľkosť L – pre ženy staršie ako 25 rokov a po pôrode
  vonkajší priemer 45 mm
  dĺžka 56 mm bez stopky
  dĺžka stopky 10 mm pevnejší, viac drží tvar než S
  objem 31 ml (po bočné dierky) / 33 ml (po okraj)

Stopka kalíška: Súčasťou každého kalíška je tenká stopka, ktorá slúži ako mierka na dostatočné zasunutie. Pokiaľ vám stopka pri používaní kalíška vadí, môžete ju skrátiť (natiahnite ju a čo najrovnejšie zastrihnite). Stopka neslúži na vyberanie kalíška, v takomto prípade môže dôjsť k jej pretrhnutiu. Kalíšok vyťahujeme uchopením za dno. 

Dodatočné parametre

Kategória: Dámska hygiena
Hmotnosť: 0.11 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: